Wortal Medyczny


Reklama

Skład:
cyklopiroksolamina
Postać:
żel
, zawiesina do stosowania na skórę
, roztwór do stosowania na skórę
Kategoria:
Dermatologia
Specjalności:
Dermatologia i wenerologia
Działanie:
przeciwgrzybicze
Wskazania: Zakażenia grzybicze skóry oraz towarzyszące im zakażenia bakteryjne.
Dawkowanie: Zewnętrznie, na skórę. Częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz prowadzący. Preparat zwykle lekko wciera się w chore miejsca 2 razy dziennie. W przypadku leczenia grzybicy paznokci można zastosować opatrunek. Uwaga! W leczeniu grzybicy skóry i paznokci lek należy stosować jeszcze przez 1-2 tygodnie po ustąpieniu objawów klinicznych. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne: Rzadko przejściowe pieczenie oraz podrażnienie skóry, rumień, świąd, obrzęk. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Preparaty dostępne w sprzedaży:
Pirolam, 1%, roztwór, 30 ml
Pirolam, 1%, zawiesina, 20 g
Pirolam, 1%, żel, 20 g

Preparaty podobne:
Hascofungin, płyn do stosowania na skórę, 10 mg / ml, 30 ml

Możliwość komentowania jest wyłączona.