Wortal Medyczny


Reklama

Skład:
lizynopryl
Postać:
tabletki
Kategoria:
Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności:
Kardiologia
Medycyna rodzinna
Działanie:
obniża ciśnienie tętnicze krwi
zwiększa tolerancję wysiłku
Wskazania: W leczeniu nadciśnienia tętniczego jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami; niewydolność serca.
Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne: Najczęściej występują: ból i zawroty głowy, biegunka, kaszel, nudności, zmęczenie. Może wystąpić nadmierny spadek ciśnienia tętniczego krwi, podwyższony poziom potasu w surowicy krwi. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, zmęczenie może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na lizynopryl lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby nerek. Opisz dokładnie wszystkie dolegliwości związane z sercem. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, leki moczopędne, leki uzupełniające niedobór potasu, preparaty litu, niesteroidowe leki przeciwzapalne, preparaty litu. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Preparaty dostępne w sprzedaży:
LisiHexal 10, tabletki, 10 mg, 30 szt
LisiHexal 20, tabletki, 20 mg, 30 szt
LisiHexal 5, tabletki, 5 mg, 30 szt

Preparaty podobne:
Lisinoratio 10, tabletki, 10 mg, 30 szt
Lisinoratio 20, tabletki, 20 mg, 30 szt
Lisinoratio 5, tabletki, 5 mg, 30 szt
Ikapril, 5 mg, tabl., 30 szt,bl(3×10)
Ikapril, 10 mg, tabl., 30 szt,bl(3×10)
Ikapril, 20 mg, tabl., 30 szt,bl(3×10)

Możliwość komentowania jest wyłączona.