Wortal Medyczny


Reklama

Skład:
iprazochrom
Postać:
tabletki
Kategoria:
Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności:
Neurologia
Działanie:
przeciwmigrenowe
Wskazania: Leczenie napadów migreny i innych migrenopodobnych bólów głowy (przebiegających ze zwiększoną przepuszczalnością naczyń krwionośnych). We wczesnym okresie retinopatii cukrzycowej – choroby dotyczącej siatkówki oka. Uwaga! Nie stosować doraźnie w celu przerywania trwającego lub zbliżającego się ataku migreny.
Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Czas leczenia powinien być uzależniony od częstości występowania napadów. Efekty leczenia obserwuje się po kilku tygodniach (miesiącach) leczenia. Leczenie nie powinno trwać krócej niż 6-8 tygodni. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. .
Możliwe skutki uboczne: Rzadko występują skórne odczyny alergiczne, zmniejszenie łaknienia na początku leczenia. Uwaga! Podczas leczenia dochodzi do czerwonobrązowego zabarwienia moczu. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.
Preparaty dostępne w sprzedaży:
Divascan, tabletki, 2,5 mg, 60 szt

Możliwość komentowania jest wyłączona.