Wortal Medyczny


Reklama

Skład:
ciprofloksacyna
Postać:
tabletki powlekane
Kategoria:
Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności:
Dermatologia i wenerologia
Urologia
Otolaryngologia
Choroby wewnętrzne
Choroby zakaźne i pasożytnicze
Działanie:
bakteriobójcze
Wskazania: Zakażenia wywołane przez bakterie wrażliwe na ciprofloksacynę: zakażenia układu moczowego, dolnych dróg oddechowych, uszu, nosa igardła, zakażenia narządu rodnego oraz narządów płciowych (łącznie z rzeżączką), zakażenia w obrębie jamy brzusznej i dróg żółciowych, zakażenia skóry, tkanek miękkich, kości i stawów, posocznica.
Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leków ustala lekarz. Tabletek nie należy rozgryzać. Tabletki mogą być przyjmowane niezależnie od posiłków. Podczas leczenia i kilka dni po jego zakończeniu należy chronić skórę przed słońcem. Nie stosować u osób poniżej 18 roku życia. Stosowanie u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu jest przeciwwskazane, ze względu na możliwość szkodliwego działania na chrząstki stawów. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, biegunka, wymioty, zaburzenia funkcji wątroby, zaburzenia trawienia, wzdęcia, brak apetytu, nadmierny rozwój nierwrażliwych bakterii i grzybów). Uwaga! W przypadku wystąpienia ciężkiej i uporczywej biegunki lek należy odstawić. Zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, pobudzenie, stany lękowe, rzadko zaburzenia widzenia i drgawki, depresja, bezsenność, splątanie). Reakcje alergiczne (wysypka, świąd, zaczerwienie skóry, gorączka polekowe, obrzęk twarzy). Ponadto może dojść do obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia pracy serca, bóle stawów, nadwrażliwość na światło (rzadko). W pojedycznych przypadkach może pojawić się krystaluria ( związki mineralne wydalają sie z moczem jako kryształy lub bezpostaciowy osad), szczególnie u osób niewystarczająco nawodnionych. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Występowanie po zastosowaniu preparatu Cipropol takich działań niepożądanych, jak spowolnienie czasu reakcji, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na ciprofloksacynę, inne fluorochinolony lub jakąkolwiek substancję pomocnicza preparatu, padaczkę, zaburzenia czynności wątroby. Gdy przyjmujesz teofilinę, cyklosporynę, doustne leki przeciwzakrzepowe pochodne kumaryny, doustne leki antykoncepcyjne, antybiotyki. Jednoczesne stosowanie środków zobojętniających może zmniejszyć wchłanianie preparatu Cipropol. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek można stosować w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza prowadzącego spodziewana korzyść dla matki przewyższa potencjalne dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Preparaty dostępne w sprzedaży:
Cipropol, tabletki powlekane, 250 mg, 10 szt
Cipropol, tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt

Preparaty podobne:
Ciphin 250, tabletki powlekane, 250 mg, 10 szt
Ciphin 500, tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt
Ciprinol 500, tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt
Ciprinol, tabletki powlekane, 250 mg, 10 szt
Ciprobay 250, 250 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Ciprobay 500, 500 mg, tabletki powlekane, 10 sztuk
Cipronex, tabletki powlekane, 250 mg, 10 szt
Cipronex, tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt
Cyprofloksacyna (Arrow) 250 mg, 250 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Cyprofloksacyna (Arrow) 500 mg, 500 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Proxacin 250, tabletki powlekane, 250 mg, 10 szt
Proxacin 500, tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt
Cifran 250, 250 mg, tabl.powl., 10 szt
Cifran 500, tabletki powlekane, 500 mg, 10 szt
Ciprum 250 mg, 250 mg, tabl.powl., 10 szt
Ciprum 500 mg, 500 mg, tabl.powl., 10 szt

Możliwość komentowania jest wyłączona.