Wortal Medyczny


Reklama

Skład:
azitromycyna
Postać:
tabletki powlekane
Kategoria:
Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności:
Ginekologia i położnictwo
Choroby płuc
Otolaryngologia
Urologia
Choroby zakaźne i pasożytnicze
Działanie:
antybiotyk
bakteriostatyczne
Wskazania: Zakażenia dolnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli, pozaszpitalne zapalenie płuc o nasileniu od lekkiego do umiarkowanie ciężkiego), zakażenia górnych dróg oddechowych (zapalenie zatok, gardła, migdałków), ostre zapalenie ucha środkowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, niepowikłane zapalenie cewki moczowej i szyjki macicy.
Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (brak łaknienia, nudności, bóle brzucha, wymioty, biegunka, dyskomfort w jamie brzusznej, luźne stolce, wzdęcia, utrata łaknienia, niestrawność), nadkażenia grzybicze, zapalenie pochwy, bóle stawów, ból i zawroty głowy, senność, drgawki, zaburzenia węchu i smaku, reakcje nadwrażliwości, m.in. świąd i wysypka skórna, rzadko pozostałe reakcje alergiczne, w tym pokrzywka, nadwrażliwość na światło, ciężkie reakcje skórne i ciężkie reakcje nadwrażliwości. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na azytromycynę, inne antybiotyki makrolidowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy. Leki zobojętniające kwas solny zmniejszają wchłanianie azytromycyny. Dlatego zalecany jest co najmniej 2 godzinny odstęp między stosowaniem preparatu i leków zobojętniających. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.
Preparaty podobne:
Azibiot, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Azimycin, tabletki powlekane, 250 mg, 6 szt
Azimycin, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Aziteva (Azithromycin Teva), tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Azitrin, 250 mg, tabletki powlekane, 6 szt
Azitrin, 500 mg, tabletki powlekane, 3 szt
Azitro-Mepha 250 mg, 250 mg, tabletki powlekane, 6 szt
Azitro-Mepha 500 mg, 500 mg, tabletki powlekane, 3 szt
AzitroLEK 250, tabletki powlekane, 250 mg, 6 szt
AzitroLEK 500, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Azitrox 250, tabletki powlekane, 250 mg, 6 szt
Azitrox 500, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Azycyna, 250 mg, tabletki powlekane, 6 szt
Azycyna, 500 mg, tabletki powlekane., 3 szt, blister (1×3)
Macromax ICN, kapsułki, 250 mg, 6 szt
Macromax, 500 mg, tabletki powlekane, 3 szt
Nobaxin, tabletki powlekane, 125 mg, 6 szt
Nobaxin, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Sumamed, tabletki powlekane, 500 mg, 3 szt
Aziteva (Azithromycin Teva), tabletki powlekane, 250 mg, 6 szt
Oranex, 250 mg, kaps., 6 szt

Możliwość komentowania jest wyłączona.